ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Rada Miejska. Nowe twarze, aktualni i byli samorządowcy

Fot. Archiwa samorządowców

Do Rady Miejskiej w Pułtusku weszli kandydaci na burmistrza: Marzena Cendrowska, obecny gospodarz miasta Wojciech Gregorczyk, Krzysztof Nuszkiewicz i Mariusz Osica. Mandaty zdobyło także grono obecnych radnych. Do nich dołączą byli samorządowcy oraz osoby, które debiutują w samorządzie.

Nowi radni reprezentują pięć komitetów: KWW Mariusz Osica – Razem dla Pułtuska zdobył 7 mandatów, Powiatowe Stronnictwo Ludowe i KWW Krzysztofa Nuszkiewicza – po 6, zaś Pułtuskie Forum Samorządowe i Obywatelska Koalicja Samorządowa – po 1 mandacie.

O 21 mandatów w Radzie Miejskiej ubiegali się reprezentanci pięciu komitetów: (kolejność wg PKW): KWW Powiatowe Stronnictwo Ludowe, KWW Obywatelska Koalicja Samorządowa, KWW Krzysztofa Nuszkiewicza, KWW Pułtuskie Forum Samorządowe, KWW Mariusz Osica – Razem dla Pułtuska. W każdym z trzech okręgów było do zdobycia po 7 mandatów. Trzy komitety: PSL, OKS i PFS wystawiły kandydatów również do Rady Powiatu w Pułtusku.

Obecni radni, którzy będą tworzyć Radę Miejską kolejnej kadencji, to: (według okręgów): okręg nr 1 – Andrzej Wydra z Grabówca (PSL) – 310 głosów, Michał Kisiel z Pułtuska (KWW MO - RdP) – 266, Franciszek Remigiusz Piórek z Trzcińca (KWW MO) – 487, Cezary Kordowski z Głodowa (KWW MO) – 115; okręg nr 2 – Mirosław Szmeja z Pułtuska (PSL) – 227 głosów, Beata Joanna Kowalska z Pułtuska (PSL) – 222, Adam Prewęcki z Pułtuska (KWW KN) – 281, Sławomir Krysiak z Pułtuska (KWW MO) – 187, Adam Maicki z Pułtuska (KWW MO) – 150; okręg nr 3 – Łukasz Skarżyński z Pułtuska (PFS) – 244, Mariusz Osica z Pułtuska (KWW MO) – 438, Michał Sebastian Górecki z Pułtuska (KWW MO) – 154 głosy. Wśród nich jest obecny wiceprzewodniczący Mariusz Osica. Największą liczbę głosów zdobył i w tym gronie, i ze wszystkich radnych, Franciszek Piórek; poparło go 487 osób.

Zmiana warty: byli samorządowcy i debiutanci

Razem z obecnymi radnymi będą pracować mający doświadczenie samorządowe: były burmistrz Krzysztof Jan Nuszkiewicz z Pułtuska (KWW KN) – 477 głosów, okręg nr 1; burmistrz Wojciech Gregorczyk, pułtuszczanin (PSL) – 289 głosów, okręg nr 2; były radny i przewodniczący RM Andrzej Bolesław Kwiatkowski z Pułtuska (PSL) – 140 głosów i była zastępca burmistrza dzielnicy Warszawa-Śródmieście Marzena Cendrowska z Pułtuska (OKS) – 193 głosy, okręg nr 3.

Dołączą do nich nowe osoby, ale znane z działalności społecznej jak Beata Bożena Bielińska z Grabówca (KWW KN) – 202 głosy czy Adam Ciskowski z Pułtuska (KWW KN) – 229 głosów, okręg nr 1, a także Maciej Paweł Kudrel z Kacic (KWW KN) – 251 głosów, okręg nr 2, oraz Robert Cienkowski z Pułtuska (PSL) – 157 głosów i Jakub Łukasz Tomaszewski z Pułtuska (KWW KN) –189 głosów, okręg nr 3.

Kolejne wyniki uzyskali startujący z własnych komitetów i do Rady Miejskiej, i na burmistrza: Krzysztof Nuszkiewicz, głosy na niego oddało 477 osób, i Mariusz Osica, zagłosowało na niego 438 osób. Pozostali kandydaci na burmistrza uzyskali: Wojciech Gregorczyk (PSL) – 289 głosów, Marzena Cendrowska (OKS) – 193 głosy i Tomasz Sobiecki z Lipy (PFS) – 125 głosów. Były zastępca burmistrza startował w tym samym okręgu co burmistrz i był tak jak on na swojej liście jedynką. Z tej piątki tylko Tomasz Sobiecki nie uzyskał mandatu radnego.

Całość w TC nr 16 z 16.04.2024

Fot. Archiwa samorządowców 

Do Rady Miejskiej kandydowali i obecny burmistrz Wojciech Gregorczyk, i jego kontrkandydaci: (od lewej) Marzena Cendrowska, Krzysztof Nuszkiewicz, Mariusz Osica i Tomasz Sobiecki; czworo z nich uzyskało mandaty

Komentarze obsługiwane przez CComment