Biegli śladami bohatera. Trzecia edycja biegu Adama Rzewuskiego w Lekowie

Na terenie leśniczówki Bogdanka odbyła się trzecia edycja biegu Śladami Adama Rzewuskiego ps. Burza. Uczestnicy zawodów, które w tym roku zbiegły się z 80. rocznicą śmierci mieszkańca gminy Regimin, mieli do wyboru dwa dystanse: 3 i 5 km.

W niedzielę 14 kwietnia w lesie lekowskim w gminie Regimin zameldowało się łącznie 123 uczestników – biegaczy i miłośników nordic walking. Tegoroczna edycja zawodów miała jeszcze jeden szczytny cel – leczenie i rehabilitację młodego chłopca, Dawida Szcześniaka.

Jeśli chodzi o wymiar sportowy imprezy, to dystans 5 km najszybciej - w czasie 16 min 27 s - pokonał przasnyszanin Rafał Smoliński. Jako drugi na mecie zameldował się mieszkaniec Stupska Jacek Dobrołęcki (17,43), a trzeci był ciechanowianin Piotr Faderewski (18,43).

Wśród kobiet wygrała Zuzanna Krajza z Kargoszyna, przed Angeliką Groos z Ciechanowa Marzeną Długokęcką z Zielonej.

Dystans 3 km najszybciej pokonał Dariusz Kiełbasa. Drugie miejsce zajął Krzysztof Zadrożny, a trzecie Sebastian Przygoda. Kobiece podium uzupełniły Aneta Ostrowska, Agnieszka Żebrowska i Karolina Pniewska.

Organizatorami sportowego wydarzenia było Stowarzyszenie Biegowo-Ekologiczne Asfaltowe Dziki z Ciechanowa, a partnerami: Urząd Gminy Regimin, Nadleśnictwo Ciechanów, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz OSP Pawłowo.