Liga okręgowa. Lider do zmiany

W piłkarskiej lidze okręgowej, z tygodnia na tydzień, sytuacja ulega gwałtownym zmianom. W ostatnią środę (9 czerwca) piłkarze rozegrali zaległą kolejkę z 10 kwietnia. Dotychczasowy lider rozgrywek z Nasielska poległ w Bieżuniu, co skończyło się zwolnieniem z funkcji trenera Krzysztofa Szymańskiego. W korespondencyjnym meczu o bezpośredni awans do IV ligi, Narew Ostrołęka wygrała w Ojrzeniu z Tęczą 2:0.

W Bieżuniu nasielszczanie zaczęli zgodnie z założeniem, czyli od prowadzenia po bramce niezawodnego Mateusza Bramowicza. Po zmianie stron żadna z ekip nie mogła zdominować rywala, ale końcówka meczu wynagrodziła cierpliwość kibicom Wkry. W 79. minucie drogę do bramki przeciwnika odnalazł Artur Krajewski. A to był dopiero początek sensacyjnej końcówki. Dwie minuty później kibiców gospodarzy w euforię wprawił Michał Dzięgielewski. Wkra objęła prowadzenie, a obrońca Żbika Mateusz Śliwiński wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Wydawało się, że lider padnie po takich dwóch ciosach. Jednak doświadczony Marek Osiński, pięć minut przed końcem, przywrócił nadzieję, trafiając na 2:2.

Piłka nożna cieszy jeszcze bardziej, gdy o losach meczu przesądza młodzież, która dopiero wchodzi w dorosłą piłkę. Tak było tym razem, gdy wygraną nad liderem zapewnił bieżunianom 16-letni Szymon Kalinowski, zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry.
W tym samym czasie Narew, po golu Przemysława Olesińskiego, prowadziła w Ojrzeniu, z desperacko walczącą o utrzymanie Tęczą. Gdy pod koniec meczu Olesiński trafił do bramki Tęczy po raz drugi, stało się jasne, że zespół z Ojrzenia ligowych punktów będzie musiał szukać w kolejnych meczach "o wszystko".

W Krasnem, rewelacyjnie grająca wiosną Iskra odprawiła rywali z Ciechanowa. Bohaterem miejscowej drużyny został Bartłomiej Orłowski. Przy pierwszej bramce skrzydłowy Iskry wymanewrował defensywę MKS, by po chwili pięknym strzałem w okienko zapewnić dać prowadzenie gospodarzom. Przy drugim golu Orłowski znalazł się w odpowiednim miejscu, gdy bramkarz przyjezdnych w prostej sytuacji wypuścił piłkę z rąk. Gości stać było jedynie na bramkę strzeloną po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do piłki w polu karnym efektownie wyskoczył wówczas Adam Sosnowski.

Sona Nowe Miasto - KS Wąsewo 5:0, Wkra Bieżuń - Żbik Nasielsk 3:2, Korona Szydłowo - Błękitni Raciąż 0:3, Ostrovia Ostrów Maz. - Konopianka Konopki 5:0, Iskra Krasne - MKS Ciechanów 2:1, Tęcza Ojrzeń - Narew Ostrołęka 0:2, Kryształ Glinojeck - GKS Strzegowo 3:0 (walkower), PAF Płońsk - GKS Strzegowo 2:0

1. Narew Ostrołęka 27 68 77:13
2. Żbik Nasielsk 27 66 87:29
3. Sona Nowe Miasto 27 51 69:56
4. MKS Ciechanów 26 47 59:29
5. Ostrovia Ostrów Maz. 27 40 42:39
6. Wkra Bieżuń 27 39 59:46
7. Iskra Krasne 27 39 47:55
8. Konopianka Konopki 27 38 51:51