Męczarnie Juranda ze spadkowiczem

Piłkarze ręczni Juranda myślą już bardziej o zakończeniu tegorocznego sezonu niż walce o ligowe punkty. Cel numer jeden w tym sezonie, jakim było utrzymanie został spełniony już kilka tygodni temu.
W przedostatnim meczu tegorocznych rozgrywek ciechanowianie wymęczyli skromne zwycięstwo z najsłabszym zespołem ligi centralnej MKS Wieluń.

Po ostrożnym pierwszym kwadransie z obu stron, od 20. minuty ciechanowianie prowadzili różnicą czterech bramek. Taka przewaga pozwoliła na spokojne zejście do szatni. Druga odsłona meczu należała do spadkowicza. Kwadrans przed zakończeniem meczu zawodnicy Jakuba Olszewskiego prowadzili 24:23.
Wielunianie, którzy w tym sezonie przyzwyczaili się do porażek dostrzegli, że mogą w tym spotkaniu powalczyć o punkty. Pomimo, że miejscowi „łapali” przewinienia, to grając w osłabieniu zdołali zdobywać gole. Pięć minut przed końcową syreną nic nie było rozstrzygnięte – Jurand prowadził 28:27.

W ostatnich minutach przypomniał o sobie Damian Rutkowski. To właśnie jego dwie bramki oraz celny rzut Bartosza Wojdaka zapewniły bezpieczną przewagę nad rywalem. Gospodarze nie rezygnowali i odpowiedzieli trzema bramkami z rzędu. W Wieluniu dobrze zaprezentował się między słupkami Adam Mirzejewski. To głównie postawa naszego bramkarza zadecydowała, że Jurand przywiózł z Wielunia komplet oczek.
Dzięki wygranej Jurand awansował na 8. miejsce w tabeli. Ostatni mecz ligi centralnej w tym sezonie odbędzie się w piątek 17 maja. Jurand podejmować będzie wówczas trzecią drużynę w tabeli Autoinwest Żukowo.

MKS Wieluń – Jurand Ciechanów 30:31 (14:17)
Jurand: Adam Mirzejewski – Andrzej Kosik, Mateusz Fuksiński 4, Kamil Karczewski 3, Piotr Wiszowaty 1, Damian Rutkowski 7, Dominik Mierzwicki 3, Jakub Olszewski 1, Wiktor Urbański 1, Bartosz Wojdak 5, Piotr Budzich, Patryk Dębiec 3, Sebastian Dobrzyniecki 3

Wyniki 29. kolejki: SMS ZPRP I Kielce – pauzował, Stal Gorzów – AZS AWF Biała Podlaska 27:34 (10:14), Anilana Łódź – Padwa Zamość 28:30 (12:14), Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 20:23 (12:11), Nielba Wągrowiec – Pogoń Szczecin 26:28 (8:14), Autoinwest Żukowo – Śląsk Wrocław 37:33 (18:16), MKS Wieluń – Jurand Ciechanów 30:31 (14:17)
30. kolejka 18-19 maja: Olimpia Piekary Śląskie – MKS Wieluń, Jurand Ciechanów – Autoinwest Żukowo, Śląsk Wrocław – Nielba Wągrowiec, Pogoń Szczecin – Stal Mielec, Zagłębie Sosnowiec – Anilana Łódź, Padwa Zamość – Stal Gorzów, AZS AWF Biała Podlaska – SMS ZPRP I Kielce

1. Śląsk Wrocław    26    61:17    776-677

2. Padwa Zamość    27    56:25    829-772

3. Autoinwest Żukowo    27    51:30    900-888

4. Pogoń Szczecin    26    49:29    745-722

5. AZS AWF Biała Podlaska    27    48:33    786-728

6. Miedź Legnica    26    44:34    801-767

7. ZPRP SMS I Kielce    26    42:36    810-788

8. Jurand Ciechanów    27    41:40    756-790