Jurand grał do końca. Wygrana we własnej hali z Nielbą

Wspólna radość zawodników z najmłodszymi kibicami

Zespół Juranda Ciechanów w pełni wykorzystał atut swojego parkietu i w pierwszym meczu rundy rewanżowej ligi centralnej pewnie pokonał rywala z Wągrowca. Jednak największym zaskoczeniem ostatniej kolejki była pierwsza przegrana Śląska Wrocław w tegorocznych rozgrywkach. Pogromcą lidera okazała się Stal Mielec, z którą ciechanowianie zmierzą się już w najbliższy piątek.

Wracając do sobotniego starcia w Ciechanowie. Rywalizacja z Nielbą miała swoją momenty zwrotne. W pierwszych minutach rywalizacja była dość wyrównana. Po bramce Piotra Budzicha gospodarze objęli prowadzenie. Po 10. minutach był remis 3:3. Podopieczni Jakuba Olszewskiego mniej więcej po pierwszym kwadransie zaczęli lekko gubić rytm.

Zdecydowanie wykorzystali to zawodnicy z Wągrowca - po 24. minutach prowadzili nawet sześcioma bramkami. Szczęśliwie, w ostatnich minutach pierwszej połowy miejscowi zabrali się za odrabianie strat. Celne rzuty Mateusza Fuksińskiego, Krystiana Marchewki oraz Dominika Mierzwickiego zniwelowały straty. W ostatniej akcji pierwszej połowy efektownego gola, bezpośrednio z rzutu wolnego, zdobył Patryk Dębiec. Po zmianie stron Jurand kontynuował natarcie.

W 41. minucie skuteczne akcje wyprowadzili PiotrBudzich i Bartosza Wojdaka, a Jurand wyszedł na prowadzenie. Ostatnie kilka minut toczyło się już pod dyktando gospodarzy. Dwie cenne bramki zdobył Wiktor Urbański, a mecz zakończył skutecznym ciosem Patryk Dębiec. Najlepszym strzelcem gospodarzy w tym spotkaniu był wypożyczony z płockiej Wisły Krystian Marchewka.

Jurand, z 22 punktami, ponownie wskoczył na 10. miejsce w tabeli. W piątej 2 lutego o godz. 19 podejmować będzie mielecką Stal. Na jesieni ciechanowianie wygrali w Mielcu po serii rzutów karnych.

Jurand Ciechanów – Nielba Wągrowiec 31:27 (14:17)

Jurand: Tomasz Wiśniewski, Adam Mirzejewski – Andrzej Kosik, Mateusz Fuksiński 4, Kamil Karczewski 2, Adam Lewkowicz, Dominik Mierzwicki 2, Wiktor Urbański 2, Bartosz Wojdak 4, Piotr Budzich 4, Patryk Dębiec 6, Krystian Marchewka 7, Sebastian Dobrzyniecki

Wyniki 16. kolejki: Stal Gorzów – Zagłębie Sosnowiec 23:26 (14:10), Stal Mielec – Śląsk Wrocław 25:23 (13:12), Jurand Ciechanów – Nielba Wągrowiec 31:27 (14:17), Autoinwest Żukowo – Olimpia Piekary Śląskie 35:32 (16:16), MKS Wieluń – Miedź Legnica 26:30 (15:15)
17. kolejka 3-4 luty: Miedź – Żukowo, Olimpia – Nielba, Jurand – Stal, Śląsk – Anilana, Pogoń Szczecin – Stal, Zagłębie – SMS Kielce, Padwa – Biała Podlaska

1. Śląsk Wrocław    15    42:3    443-367
2. Padwa Zamość    14    32:10    428-402
3. Stal Gorzów    15    27:18    413-406
4. Autoinwest Żukowo    15    27:18    521-515
5. Miedź Legnica    15    25:20    463-440
6. Pogoń Szczecin    14    25:17    409-401
7. AZS AWF Biała Podlaska    14    24:18    395-370
8. SMS ZPRP I Kielce    14    24:18    444-426