ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Tym razem Stal Mielec wygrywa po karnych

W pierwszej rundzie rozgrywek ligi centralnej ciechanowianie wygrali po emocjonującym meczu w Mielcu po serii rzutów karnych. W Ciechanowie role odwróciły się i to przyjezdni lepiej egzekwowali rzuty z linii 7 metrów.

Początek piątkowego meczu to imponują gra miejscowych. Po bramkach Piotra Budzicha i Piotra Ruszkowskiego Jurand. Kapitalnie między słupkami spisywał się tym razem Adam Mirzejewski, który w przeciągu kilku minut obronił trzy rzuty karne. Po kolejnych bramkach Ruszkowskiego, Urbańskiego i Karczewski nasza drużyna prowadziła 5:0.

W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy przyjezdni odrobili straty, zmniejszając dystans do gospodarzy na dwie bramki. Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy z Podkarpacia. Po kwadransie gry mielczanie doprowadzili do pierwszego remisu, a kilka minut później objęli prowadzenie.

Goście byli o krok od wygranej jeszcze w regulaminowym czasie, ale na szczęście w ostatniej chwili dwie skuteczne akcje w ofensywie pozwoliły naszym zawodnikom "doskoczyć" przeciwników.

Sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. Pierwsza seria karnych nie wyłoniła zwycięzcy, zatem o podziale punktów miała zadecydować „złota bramka”.

W tej serii lepsi okazali się zawodnicy Stali, którzy wywieźli z Ciechanowa 2 punkty. Jurand z dodatkowym punktem na koncie nadal zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Mecz 18. kolejki Jurand rozegra 10 lutego o godz. 19.00 z Anilaną Łódź.

Jurand Ciechanów – Stal Mielec 24:24 (13:11) <4:5>

Jurand: Tomasz Wiśniewski, Adam Mirzejewski – Andrzej Kosik, Mateusz Fuksiński 2, Adam Lewkowicz, Piotr Wiszowaty, Damian Rutkowski 4, Piotr Ruszkowski 2, Kamil Karczewski 3, Dominik Mierzwicki 1, Wiktor Urbański 2, Bartosz Wojdak 3, Piotr Budzich 5, Patryk Dębiec 1, Krystian Marchewka 1

Wyniki 17. kolejki: Miedź Legnica – Autoinwest Żukowo 30:33 (16:16), Olimpia Piekary Śląskie – Nielba Wągrowiec 34:21 (16:8), Jurand Ciechanów – Stal Mielec 24:24 (13:11) <4:5>, Śląsk Wrocław – Anilana Łódź 33:27 (19:19), Pogoń Szczecin – Stal Gorzów  23:17 (14:9), Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 23:27 (12:14)

18. kolejka (10-11 lutego): AZS AWF Biała Podlaska – Zagłębie Sosnowiec, Stal Gorzów – Śląsk Wrocław, Jurand Ciechanów – Anilana Łódź, Stal Mielec – Olimpia Piekary Śląskie, Nielba Wągrowiec – Miedź Legnica, Autoinwest Żukowo – MKS Wieluń

1. Śląsk Wrocław 16 45:3 476-394
2. Padwa Zamość 15 32:13 451-429
3. Autoinwest Żukowo 16 30:18 554-545
4. Sandra Pogoń Szczecin 15 28:17 432-418
5. AZS AWF Biała Podlaska 15 27:18 422-393
6. Stal Gorzów 16 27:21 430-429
7. Siódemka Miedź Legnica 16 25:23 493-473
8. SMS ZPRP I Kielce 14 24:18 444-426