Jurand przegrywa u siebie z łódzką Anilaną

Mateusz Fuksiński próbuje pokonać bramkarza Anilany/Fot. Z. Lewandowski

Goście po pięciu minutach prowadzili 4:1. Początek w wykonaniu naszego zespołu wyglądał dość niemrawo – zarówno w ataku, jaki i obronie. Przełamanie przyszło po kwadransie gry. Po bramkach Patryka Dębca i Piotra Budzicha miejscowi, ku uciesze kibiców, wyszli na prowadzenie 6:5. Niestety, jak się później okazało był to jedyny moment spotkania, w którym gospodarze mogli cieszysz się bramkową przewagą. Końcówkę pierwszej połowy lepiej wykorzystali zawodnicy Anilany, prowadząc 13:11.

Trener Jakub Olszewski zdawał sobie sprawę, że przerwa musi jakoś odpowiednio natchnąć jego podopiecznych. Pierwsze minuty drugiej połowy nie wskazywały jednak na przełamanie w szeregach Juranda. Wręcz przeciwnie, łodzianie zdobywali kolejne bramki. Szybko zrobiło 15:11.

Odrabianie strat kosztowało naszych szczypiornistów sporo zdrowia. Gdy tylko udało się wyrównać, łodzianie momentalnie wychodzili na prowadzenie. Zapowiadała się ciekawa końcówka meczu.

Ostatnia minuta meczu należała do zawodników z Łodzi, którzy trzy ważne akcje zamienili na bramki. Ciechanowianie odpowiedzieli tylko trafieniem Damiana Rutkowskiego z rzutu karnego.

W najbliższą sobotę Jurand podejmować będzie szóstą w tabeli Stal Gorzów.

Jurand Ciechanów – Anilana Łódź 27:30 (11:13)

Jurand: Tomasz Wiśniewski, Adam Mirzejewski – Andrzej Kosik, Mateusz Fuksiński 3, Piotr Wiszowaty, Damian Rutkowski 3, Kamil Karczewski 1, Dominik Mierzwicki 4, Wiktor Urbański 1, Bartosz Wojdak 5, Piotr Budzich 3, Patryk Dębiec 5, Krystian Marchewka 1, Sebastian Dobrzyniecki 1

18. kolejka: AZS AWF Biała Podlaska – Zagłębie Sosnowiec 34:23 (20:10), Stal Gorzów – Śląsk Wrocław 24:25 (12:11), Jurand Ciechanów – Anilana Łódź 27:30 (11:13), Stal Mielec – Olimpia Piekary Śląskie 28:28 (18:15) <2:3>, Nielba Wągrowiec – Miedź Legnica 25:23 (17:16)
19. kolejka (17-18 lutego): MKS Wieluń – Nielba Wągrowiec, Miedź Legnica – Stal Mielec, Olimpia Piekary Śląskie – Anilana Łódź, Jurand – Gorzów, Śląsk Wrocław – SMS ZPRP I Kielce, Pogoń Szczecin – Biała Podlaska, Zagłębie Sosnowie – Padwa Zamość

1. Śląsk Wrocław    17    48:3    501:418
2. KPR Padwa Zamość    15    32:13    451:429
3. AZS AWF Biała Podlaska    6    30:18    456:416
4. Autoinwest Żukowo    16    30:18    554:545
5. Pogoń Szczecin    15    28:17    432:418
6. Stal Gorzów    17    27:24    454:454
7. Miedź Legnica    17    25:26    516:498
8. Stal Mielec    17    25:26    486:484